مهارت هاي لازم براي موفقيت
 مهارت هاي لازم براي موفقيت

مهارت هاي لازم براي موفقيت


5 دقيقه تا تسلط بر الفباي زبان ذهن نيمه هوشيار

قوه تخيل، زبان ذهن نيمه هوشيار

يك تصوير گويا تر از هزار حرف است. اگر كسي بخواهد مقصود و منظورش را به ديگري تفهيم كند. بايد به زبان او آگاه باشد. زبان ذهن نيمه هوشيار، قوه تخيل يا همان تصويرسازي ذهني است. پيش از پرداختن به چند و چون تاثير گذاري روي ذهن  نيمه هوشيار، بهتر است زبان آن را بياموزيم. بيشتر آناني كه در اين راه از من پيروي كرده اند ، به آساني به اين زبان گفت و گو ميكنند.

كافي است  چشمانتان را ببنديد و هر تصويري را كه دلتان بخواهد  در برابر خويش ببينيد. هر كودكي فطرتا به اين كار تواناست. دريغ و درد كه ما بزرگترها  آن را از ياد برده ايم.

الفباي ذهن نيمه هوشيار

بهتر است از مثال هاي ساده شروع كنيم. در آغاز تصاوير بسيار ساده، آشنا و شناخته شده را تصور ميكنيم : مثلا، يك موز، چشم ها را ببنديد و يك موز را در برابر خود ببينيد. اين تصوير را در برابر ديدگان ذهني خويش ، چندان ثابت نگه داريد تا كاملا آشكار و شفاف شود.

پس از آن بكوشيد كه تصوير را رنگي ببينيد.اين كار را چند بار تكرار كنيد تا سر انجام بتوانيد موز را آشكارا به رنگ زرد ببينيد. آن گاه چشم ها را يگشاييد و بكوشيد بار ديگر كه  چشم ها را ميبنديد، بي درنگ تصوير را واضح و رنگي در برابر خويش ميبينيد. اين كار را بار ها و بار ها تكرار كنيد تا هر زمان كه اراده كرديد، همان دم موفق به اين تصوير سازي ذهني شويد.

در نوبت ديگر تمرين تصوير را عوض كنيد و مثلا سيبي را تصور كنيد و بكوشيد تا شكل خاص و رنگ سبزش را ببينيد يا اينكه پرتقالي را ببينيد، طوري كه شكل و رنگ آن آشكارا در برابر ديدگان ذهني شما قرار گيرد، آن گاه با چشمان بسته تصاوير را جا به جا كنيد. تا آن جا كه هر زمان اراده كرديد به آسانيموفق به انجام اين كار شويد. اكنون بر الفباي زبان ذهن نيمه هوشيار، تسلط يافته ايم، بنابراين ميتوانيم پا را از اين فراتر بگذاريم و به گشت و گذار در اين  دنياي شگفت بپردازيم.

ديدار با يك دوست

بهتر است با يك مثال ملموس آغاز كنيم. دوستي با اشاره دست به شما سلام ميكند و با چشمان بسته آشكارا ميبينيد كه او نزد شما مي آيد و دستش را به سوي شما دراز ميكند. در آن حال، شما به چهره و چشمان وي مينگريد و آن دوست را شناسايي ميكنيد. مهم آن است كه تنها يك تصوير مبهم نبينيد و بتوانيد به تمام جزييات آشكارا پي ببريد، بنابراين بگذاريد اين تصوير بارها و بارها از برابر ديدگان ذهني شما بگذرد تا بتوانيد تمام جزييات را ببينيد.

آن دوست چه قيافه اي به خود ميگيرد؟

چه لباسي ميپوشد؟

آيا دستان شما را به گرمي ميفشارد؟ يا با سردي سلام ميكند؟

بكوشيد با تمام حواس خود، اين حالات را حس كنيد. اگر او احوال پرسي هم ميكند، ميتوانيد بشنويد كه چه ميگويد؟

اين تمرين، را تكرار كنيد به طوري كه بتوانيد تمام جزييات را كاملا حس كنيد. اگر از همان ابتدا موفق به اين كار نشديد، دلسرد نشويد. به ياد داشته باشيد كه شما ميخواهيد به اين زبان، با ذهن نيمه هوشيار خويش صحبت كنيد و كسي كه سخنش گنگ باشد، نبايد انتظار داشته باشد كه ديگران به  منظورش پي ببرند.

 

منبع: خودباور - موفقيت در زندگي

لينك مطلب

مطالب بيشتر: لاغري با ذهن

قدرت درون انسان

 

 


بازدید : | ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ | نظرات (0) | ادامه مطلب ...

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان